top of page
Layer 0.png

בזמן הקורונה הישראלים מגלים את התוצרת
החקלאית הישירה ממשקים

 ומתאהבים

התוהו ובוהו של הקורונה הוליד כל מיני תופעות: בידוד חברתי, מגבלות תנועה, מסיכות על הפנים, שירת מרפסות, בלי חיבוקים, בלי נשיקות, ושקט שלא הורגלנו בו. ועוד תופעה חזינו- החקלאים. פתאום אנחנו פוגשים פנים אל פנים את מי שמגדל את האוכל שאנחנו אוכלים, והתחושה היא של הכרת תודה.

לא מעט חקלאים פועלים בשנים האחרונות בשיטת השיווק הישיר, כלומר, משווקים     

באופן ישיר את התוצרת שלהם, ומדלגים על המתווכים בדמותם של

סיטונאים, משאיות, בתי קירור, רשתות השיווק, ועשרות ומאות ידיים שנוגעות בתוצרת

מדי יום. החקלאים הישירים מבטיחים תוצרת איכותית יותר, הנקטפת ביום ההזמנה,  

ונשלחת ישירות לבית הלקוח. יש אתרים שמוכרים סחורות של קבוצת חקלאים, יש    

כאלה שפועלים דרך הפייסבוק והווטסאפ באזורים מוגבלים, ויש גם עשרות משקים

שהעלו חנויות לאפליקציית FARMER DIRECT, שוק איכרים באונליין, כמו אי-ביי של

חקלאים ובלי עמלות תיווך.

ריכזנו עבורכם 9 משקים, מנהריה ועד אשקלון המציעים תוצרת חקלאית טרייה, רובה אורגנית, שתגיע עד אליכם הביתה, במחירים הגיוניים, באיכות וטעם שעושים חשק לירקות.

שמורת טבע אורגני, גבעת אולגה

נדב כנרי, בן 55 מנווה ירק, ובמקור מקיבוץ מחניים, אבא לשתי בנות 14,18 ולדבריו, הוא נולד חקלאי. אבא שלו ממקימי קיבוץ מחניים, וחמו, חקלאי דור 5 בארץ, היה ממקימי פתח תקוה.

נדב מגדל בשטח פתוח לפי התו"ל (תורת הלחימה) האורגני. אין לו מרסס בכלל. חקלאות ביו- ללא שום התערבות בטבע. לדבריו הוא חי בשלום עם המזיקים.

"קשה להתפרנס מחקלאות . השוק האורגני חי ממשווקים. אם פעם היינו מגדלים הרבה, היום אנחנו מגדלים מעט, כי אין לנו למי למכור" הוא אומר. אבל נדב רואה ייעוד בעבודה שלו: "אני צריך לתת אוכל בריא, דלק נקי לאדם. ויש כמוני כמה חקלאים שלא מטפלים בחומרים, גם לא באלה שמותרים בחקלאות אורגנית".

הזמנות ישירות ממשק "שמורת טבע אורגני", משלוחים בגבולות תל-אביב ועד קיסריה.

https://farmerdirecto.page.link/Tkhd

שמורת טבע אורגני.jpg
WhatsApp%20Image%202020-04-23%20at%2008.

משק איקה, עמק יגור

יניב והילה, מכפר חסידים שלמרגלות הכרמל, באמצע שנות ה-40 לחייהם, יחד עם 3 ילדיהם, אילון, מיקה ואיל, הם דור רביעי של חקלאים, הם מעבדים 1,000 דונם. לצד העבודה בחקלאות, אותה מוביל יניב, עם צוות עובדים קבוע ומזדמן, הילה מפתחת את תחום המכירה הישירה לצרכנים, ומשתפת פעולה עם חקלאים המגדלים תוצרת ייחודית, המאפשרים לה להציג מגוון רחב של מוצרים טריים, בלי פערי תיווך.

פעם חקלאות נחשבה ציונות. היום אנחנו מטרד למדינה, היא אומרת. למה? כי יש יבוא זול- מביאים שום מסין, וסחורה מהשטחים ומתורכיה- התחושה היא שחקלאות היא אחרונה בסדר העדיפות הלאומי. מכאן הקושי הגדול להתפרנס מחקלאות. נדל"ן- זהו המפעל הציוני החדש.

חקלאות זו עבודה קשה מאוד, ולא מוערכת, היא אומרת. "יניב קם כול יום ב-3 וחצי לפנות בוקר כבר 20 שנה. מצד שני, אין כמו לעבוד בטבע. ולכן היום יניב ואני מממשים את החלום. אני חולמת שיהיה לזה המשך- שיהיה גם דור חמישי "

הזמנות ישירות ממשק איקה- משלוחים לחיפה והקריות ולכל תושבי עמק זבולון

https://farmerdirecto.page.link/Z1X2

משק איקה.jpg

משק סולומון, מעלות תרשיחא

אריאל והגר, 30 פלוס, הורים ל-2, מגדלים 20 סוגי ירקות עונתיים, בלי ריסוס בכלל, על 5 דונם אדמה בעין יעקב שבגליל המערבי, באמצע הדרך בין כברי ומעלות תרשיחא.

אריאל יליד יפו, רחוב צמוד לשכונת עג'מי, והגר ממעלות. הביקורים בגליל, לארוחות ערב משפחתיות, גרמו לו להתאהב במקום. "רציתי לצאת מהעיר, הייתה לי תחושה של ריקנות והפסקתי להרגיש שייך. פה גיליתי את עצמי מחדש. הגעתי בלי עבודה". הייתה להם גינה ליד הבית, בה הם גידלו ירקות לסלט של הבוקר. זה היה סיפוק אדיר. לגדל אוכל בשבילך ובשביל הילדים שלך זה wow, הוא אומר.

זה הרגיש לו כמו רעיון לעסק- לתת לאנשים אוכל טוב, כזה שעושים בלב שלם, והוא הכי טוב שיכול להיות. אז הוא חיפש שטח להשכרה והתחיל להכשיר את האדמה במקביל לעבודה בשליחויות של ירקות אורגניים אצל מגדל באיזור. בבוקר עושה שליחויות, ואחרי הצהרים עובד בחלקה. אחרי שנה, ואחרי שהשלים את הגידור, הוא נכנס כל כולו לדבר הזה.

 5 דונם של ירקות עונתיים בלבד, שטח פתוח ובלי ריסוס בכלל, רק קומפוס ומים. זה מחייב לגדל רק מה שמתאים לעונה. הוא קוטף לפי הזמנה. שולח מה גדל השבוע לרשימת תפוצה של לקוחות מאיזור, וביום המשלוח קוטף ומביא עד הבית. טרי ממש מהאדמה.

הוא אומר: "זה סיפוק אדיר לעשות משהו בסיסי כל כך בקיום שלנו. המקצוע הזה הוא הרי לייצר אוכל. חומר הגלם הכי בסיסי, ממנו  מגיע הכול, לקטוף ארגז ירקות כזה  ללקוח, להביא לו עד פתח הבית ולשמוע פידבקים על הריח, הטעם והאיכות- זה סיפוק. הילדים בבית אוכלים מהירקות האלה, זה ממלא אותי כל כך. וגם העבודה עצמה- לנשום את האדמה, להרגיש אותה, להפוך אותה, אני ממש אוהב את זה."

להזמנת ירקות עונתיים ממשק סולומון, ושליחויות לנהריה, כרמיאל:

https://farmerdirecto.page.link/6YHU

%D7%9E%D7%A9%D7%A7%20%D7%A1%D7%95%D7%9C%

פרוטי משלוחים אורגניים, כפר יונה

ליעקב אגלמז-ערב, בן 49 מכפר יונה, איש תוכנה ותקשורת, נשוי פלוס 3 בנות, יצא לאזרחות אחרי קריירה של 20 שנה בצה"ל,  והתחיל לגדל חסות. הוא לא ממש ידע מה לעשות איתן, אבל כאיש תוכנה בנשמה, זה הצית אצלו רעיון לפיתוח כלי לניהול עסקי מזון טרי. יעקב הוא לא חקלאי במובן הקלאסי של ההגדרה, אבל העסק שלו "פרוטי משלוחים אורגניים" הוא פלטפורמה לחבר בין אדם-טבע-טכנולוגיה. או, כפי שהוא מנסח את זה, "פרוטי הוא סיפור כיסוי לפיתוח תוכנה לניהול מוצרים טריים".

ליעקב יש יער מאכל- מגוון עצי פרי כמו תאנים, פפאיה, ענבים, אבוקדו, רימון ועוד, בו הוא עושה ניסויים לפיתוח מרחב אקולוגי שלא תלוי בגורמים חיצוניים. הוא לא משתמש בטרקטור אלא מקסימום בכלי מתכת פשוטים, אוגר מי גשמים להשקיה, אין ריסוסים, אין פלסטיק.

מזון טרי שלא מזהם את האדמה, וזמין לכולם, זוהי הבנה שהוא לומד, חוקר ומתנסה, ומעביר את הידע שלו הלאה. העניין המיוחד שלו דווקא בפירות, לתפישתו הפירות הם דלק סילוני לאדם. אנרגיה בצורה הכי מדוייקת. יש בהם את כל אבות המזון, כל מה שאנחנו צריכים. הלקטים, התקיימו מפירות, כי זה היה הכי זמין להם. אנרגיה מטריות.

להזמנות ישירות מפרוטי סלי פירות וירקות אורגניים, ושליחויות מבת-ים ועד חיפה

https://farmerdirecto.page.link/zA4m

%D7%A4%D7%A8%D7%95%D7%98%D7%99%20%D7%9E%

חוות מעגלים, במושב שדה דוד ליד אשקלון

אריאל דמי, היטיקסט לשעבר, עשה את המסלול מהעיר והטירוף, אל המושב והשלווה, ושם קרה משהו. החיבור לטבע ולאדמה, וההתנסות החובבנית בגידול ירקות, הפך לפתע להיות ייעוד ולמקצוע. אריאל, אדם שלוקח דברים ברצינות, העמיק ולמד חקלאות אקולוגית במכללת ספיר, והיום הוא מעבד 10 דונם, הוא מגדל ירקות אורגניים, ללא ריסוסים, הדברה ודשנים כימיים, ומוכר אותם ישירות ללקוחות מהמושבים הסמוכים. מבחינתו הדגש העיקרי לעשייתו הוא לאכול אוכל בריא, טרי ונקי, ולמכור כזה גם ללקוחות.

להזמנות ישירות מחוות מעגלים ושליחויות אשדוד, אשקלון, שדרות

https://farmerdirecto.page.link/B4TG

חוות מעגלים.jpeg

משק נחלת יוסף, כרכום

אורנה ודוד ממרן, הורים ל-8 ילדים ו-5 נכדים, ועל שטח של 5 דונם מפעילים את נחלת יוסף בכרכום, בצפון הכנרת, משק לגידול תוצרת אורגנית בחממות, ומפעילים חנות הצמודה למשק, ובה כל טוב התוצרת האורגנית- ירקות, פירות, ירוקים, קטניות וגם קמחים אורגניים, מחיטה אותה הם טוחנים בעצמם באבניי ריחיים.

"חקלאות עבורנו הוא עולם שלם" אומרת אורנה. "השוק האורגני זו חקלאות ייחודית, סגנון של אנשים אחר, אווירה אחרת, זה פנינת טבע. העולם בחוץ כולו מורעל, ולא נקי, גם באוכל אבל גם ברוח. לנו יש גן עדן קטן. זה בנשמה שלנו."

אין שום דבר קל באורגני. הם אומרים אומנם זה אידיאל, אבל זה לא ריווחי. לגדל בקיץ פה זה גיהנום. בקושי שורדים, חיים על הלוואות. אין שום עזרה מהמדינה. "לנו אין פנסיה, אבל לפועל התאילנדי המדינה דואגת שנשלם טוב". אבל עכשיו אביב והכל יפה. אנחנו לא טובים בכל החלק של הפרסום והשיווק, אבל הפה לאוזן עושה את העבודה.

 

להזמנות ישירות ממשק נחלת יוסף, ולמשלוחים באיזור טבריה וסובב כנרת

https://farmerdirecto.page.link/TTQe

משק נחלת יוסף.jpeg

הגינה של יהודה, רישפון

יהודה סטליק, בן 71 ראה כבר הכול בחקלאות. הוא היה מהחקלאים הגדולים בישראל בשנות ה-70 וה-80, סיפק ירקות למשרד הביטחון ולרשת הקו אופ, וטעם על בשרו את התהליך בו הגולם קם על יוצרו. יהודה מתאר את התפנית בה מספר קטן של גורמי הפצה השתלטו על השוק, הפכו למפלצות, והתחילו לקבוע את המחיר לחקלאי. זה חיסל את החקלאים.

כי אי אפשר להתחרות במחיר במלפפון מעזה, הוא אומר בכאב. וזה מה שנמכר ברשתות, וזה מה שהילדים פה אוכלים. תוצרת ללא פיקוח, המושקית במי ביוב ובמחיר זול. בארץ יש אחלה מלפפונים, עם פיקוח, וברור שהיא עולה יותר. לא משתלם לגדל, לקטוף ולזרוק. אם אין ביקוש ממלונות, ממסעדות, כמו בימים של הקורונה, ואם רשת שיווק קובעת לך את המחיר, זו מכת מוות לחקלאי.


לפני שנתיים,"מתוך שעמום", במילים שלו, כפנסיונר, חיפש עיסוק לכמה שעות ביום. וזה היה אך טבעי שהחקלאות הזורמת בדמו תוליד רעיון. לקחת שטח קטן, לגדל כמה סוגים של ירקות אורגניים ולמכור אותם לקהילה שמסביב לשדה עסק קטן שמגדל לפי הביקוש. זה קרה מהר מאוד. תוך שנה וחצי, אנחנו כבר 14 ישראלים צעירים, שעבדו בהייטק, שעובדים איתי סביב השעון, מעבדים 20-30 דונם, שותלים במחזורים של כול 15 יום, 30 סוגי ירקות, ומלקטים ממגדלים שמסביב ומספקים מגוון רחב של תוצרת טרייה, מהשדה עד הבית, מרמת אביב, רמת השרון ועד הרצליה ורישפון, וחשוב גם- כולנו מתפרנסים בכבוד ויודעים שהלקוחות אוהבים את התוצרת שלנו.

אנחנו עושים חקלאות מקומית. יהודה לדבריו פיצח את הנוסחא של השיווק הישיר לצרכן, בלי מתווכים. יהודה גאה בסלקים במגוון הצבעים שהוא מגדל, שאוכלים אותם חי, ישר מהאדמה.

הזמנות ישירות מ"הגינה של יהודה", משלוחים משכונת בבלי, רמת אביב, רמת
השרון, רעננה, הרצליה, מושב אודים.

https://farmerdirecto.page.link/8fMx

השף החקלאי, משק 27 מושב גבעתי

גיל סלוקי, חקלאי ממושב גבעתי, בדרך כלל קוראים לו "השף החקלאי". אבל בגלל משבר הקורונה הוא לא יכול לארח ולבשל במשק, והתחיל לספק תוצרת טרייה לצרכנים,

הוא מגדל ירקות ופירות גורמה בחממות מה שמאפשר הפחתה בריסוס, וההשקייה במי באר מתוקים הצמודה למשק, גורמת לתוצרת להיות טעימה ובריאה במיוחד. 

"העבודה כחקלאי מאתגרת, רצופה מאבקים וקשיים." הוא אומר.
"אני קם לפנות בוקר לעבודת השדה, מנשק את הילדים,
ויוצא לעוד יום של עבודה פיזית קשה בשדה ,יום שמסתיים בשעות הערב המאוחרות ביותר."
חקלאות, הוא אומר בהרבה השלמה, זו עבודה שאין בה יום אחד של חופש, חג או שבת.

ולמרות זאת הוא מרגיש מבורך, וקם כול בוקר חדור אמונה ומרגיש שהחקלאות היא שליחות, "אנחנו מייצרים אוכל לעם ישראל". 

הוא מוסיף, "בעקבות משבר הקורונה, על מנת שנוכל לעזור לכול אדם במדינה שמבקש ירק או פרי ולא יכול לצאת מהבית (בעקבות הסגר) לקבל אותו
נתנו באהבה רבה לעם ישראל ,וקיבלנו חזרה גלים של אהדה פרגון,
חיזוק ותמיכה אינסופיים. זה גרם לי להבין שעם ישראל אוהב ומוקיר את החקלאים, ולכן אני מתכוון להמשיך לספק ישירות לצרכנים, עד הבית וללא פערי תיווך, גם אחרי שהקורונה תחלוף."

הזמנות ישירות מ"השף החקלאי", משלוחים לנס ציונה, ראשל"צ,  אשדוד, אשקלון, יבנה, קרית גת, קרית מלאכי ומושבי לכיש

https://farmerdirecto.page.link/5Uyw

Screen Shot 2020-05-06 at 1.08.44 PM.png

החווה האורגנית של בן, מושב תירוש

משפחת רוזנברג מגדלת מגוון רחב של ירקות וירוקים טריים, ללא ריסוס, במושב תירוש, ועושים משלוחים לבית שמש ולאיזור ירושלים.

הגידולים משתנים לפי עונות השנה. גידולי הקיץ בחווה כוללים תפוחי אדמה משני זנים: זן צהוב (נטלי), וזן אדום (דזירה), דלעות, עגבניות, פלפים, מלונים והרבה תירס.

 

להזמנה מהחווה של בן ולמשלוחים לאיזור ירושלים

https://farmerdirecto.page.link/h8gU

unnamed.jpg

אם אתם שואלים את עצמכם היום איך הכי קל להזמין תוצרת חקלאית ממשקים שמבצעים גם משלוחים עד הבית, הורידו לנייד את אפליקציית

FARMER DIRECT- זה פשוט, זה בטוח וזה עובד.

פוסט לקנות ישר מהמגדלים-01.jpg
bottom of page